Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

Seks Kadın Beynini Geliştiriyor

Seks Kadın Beynini Geliştiriyor

Son dakika seks haberleri, sex haberi. Bilimsel araştırmacılar, kadınlarda genital dokunuşla bağlantılı beyin bölgesini buldular. Cinsel ilişkiye giren kadınların beyninin daha iyi geliştiği görüldü. Yakın zamanda the Journal of Neuroscience’de yayınlanan çalışma, 20 yetişkin kadında dokunma ve beyinsel gelişim arasındaki bağlantıyı analiz etti. Araştırmanın bir parçası olarak, 18 ila 45 yaşları arasındaki kadın gönüllüler beyinleri taranırken, iç çamaşırlarının üzerine yerleştirilen titreşimli bir nesne tarafından klitorislerini uyardılar. Araştırmacılar ayrıca kadın gönüllülere geçen yıl ne sıklıkta seks yaptıklarını sordular. Cihaz titreştikçe, beynin somatosensoriyel korteks bölgesi aktif edildi. Araştırmacılar daha sonra bu beyin alanının kalınlığını ölçtüler ve daha fazla seks yaptığını bildiren kadınlarda daha büyük olduğunu buldular.

ESohbetim Sohbet Sitesi, OkeyAzram.com Chat Odaları, MobilGeveze Kameralı Sohbet, Görüntülü Sesli Sohbet,

DAHA FAZLA SEKS, BEYNİ O KADAR BÜYÜTÜR

Berlin’deki Charite Üniversitesi Hastanesi’nde tıp psikolojisi profesörü olan çalışma ortak yazarı Dr. Christine Heim, “Genital ilişki sıklığı ile bireysel olarak haritalanan beyindeki genital alanın kalınlığı arasında bir ilişki bulduk” diye açıkladı. Basitçe söylemek gerekirse: Daha fazla seks yaparsan, beynin o bölgesi o kadar büyük olur.

Araştırmacılar aynı zamanda, daha gelişmiş bir somatosensoriyel kortekse sahip olmanın daha fazla seks isteyip istemediğini veya daha fazla cinsel ilişkinin bu beyin bölgesini genişletip genişletmediğini doğrulayamadıklarını belirtti. Ama ikincisinin olma ihtimalinin daha yüksek olduğuna inanıyorlar.

SEKS HATIRLAMAYI KOLAYLAŞTIRIYOR

Tabii ki, bu cinsiyetin beyindeki faydalarını araştıran ilk çalışma değil. 2016’da Kanada’daki McGill Üniversitesi’ndeki bilim adamları, düzenli seks yapan genç kadınların, daha az cinsel açıdan aktif kadınlara göre daha kolay bir şeyleri hatırladıklarını keşfetmişlerdi.

admin 26 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50