Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

AK Parti Etki Ajanlığı Getirdiği Yasaya Tepkiler Büyüyor

AK Parti Etki Ajanlığı Getirdiği Yasaya Tepkiler Büyüyor

Etki ajanlığı yasası Meclise geldi son dakika haberleri. AK Parti, kamuoyunda tartışılan ve 9’uncu Yargı Paketi’yle gelmesi planlanan ‘etki ajanlığı’ maddesini yeniden düzenleyecek.

AK Parti, 9’uncu Yargı Paketi kapsamında ‘etki ajanlığı’ suçunun Anayasa’ya dahil edilmesini amaçlıyor. Bazı hukukçular bu düzenlemeyi ‘yeni tip casusluk’ suçu diye nitelendiriyor. Buna göre, ‘devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları aleyhine yabancı bir devlet veya organizasyonun stratejik çıkarları veya talimatı doğrultusunda Türk vatandaşları veya kurum ve kuruluşları ya da Türkiye’de bulunan yabancılar hakkında araştırma yapan veya yaptıranlar’ hapis cezasıyla cezalandırılacak.

Muhalefetse maddeye itiraz ediyor.

ESohbetim.com Sohbet, OkeyAzram Salonu, Evlisex.com Chat ve Görüntülü Sohbet,

ANKA’nın haberine göre AK Parti ve CHP’li milletvekillerinin görüşmelerinde taslağın ‘etki ajanlığı’ maddesinin pek çok kesime suçlama getirilmesine neden olabilecek muğlak ifadelerden arındırılması üzerinde duruldu.

AK Parti tarafı da ‘maddenin muğlak ifadeler barındırdığını ve yeniden düzenlenerek, çerçevesi netleştirilerek Meclis’e getirileceğini’ belirtti.

admin 13 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50